Copyright © 2013 OFA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Powered by Picabo WebAdmin.
Sezemická 2872/10 Praha 9 - Horní Počernice CZ-19300 katarina.lebedova@ofacom.sk |
tel: (+421) 903 280 836 |
Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.
V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.
Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.
V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.
Vo februári 2017 vychádza s miernym omeškaním druhá časť Príručky pre projektovanie a návrh NGA sietí, která obsahuje kapitolu venovanú topológiám optických prístupových sietí (26 strán) a spojovacím a distribučným uzlom (spojkám a rozvádzačom) v optických káblových sieťach (52 strán). Druhá část je samostatnou sadou listov, ktorá sa vloží do šanónu, ktorý bol súčasťou prvej časti.
Táto kapitola sa venuje problematike topológií plne optických prístupových sietí typu FTTH, okrajovo sa zmieňuje aj o ostatných topológiách. Príručka rozoberá jednotlivé varianty optických topológií Bod–Bod a Bod–Multibod a podrobne sa venuje ich praktickému využitiu. Kapitola venovaná sieťam typu Bod–Multibod nevynecháva ani problematiku viacnásobného splittrovaniaí (kaskádovánie optických splittrov) a praktické prííklady využitia tohto modelu. V tejto kapitole sa nachádzajú aj prehľadné tabuľky s odporúčanými typmi optických vláken, optických konektorov v jednotlivých segmentoch siete ako aj špecifikacie limitných útlmov týchto segmentov. Kapitolu venovanú topológiám optických sietí obohacuje priblizne 40 obrázkov a technických schém optických síetí.
Spojovacie a distribučné uzly v optických káblových sieťach predstavujú optické spojky a optické rozvádzače. Súčasné technológie používané v optických prístupových sieťach v mnohých prípadoch eliminujú rozdiely medzi rozvádzačmi a spojkami, napriek tomu sa však autori Príručky pokúsili o ich rozdelenie. Na viac ako 50 stranách je popísaná väčšina technológií, používaných v súčasných sieťach k rozoberateľnému i nerozoberateľnému spájaniu optických vlákien, či už vo vonkajšom, vnútornom, podzemnom alebo nadzemnom (závesnom) prevedení. Kapitola podrobne rozoberá jednotlivé typy optických spojok, nadzemných spojok, rozvádzačov, splittrových koncentrátorov, distribučných bodov nadzemnej závesnej optickej siete a pod. Kapitolu dotvára zhruba 150 obrázkov, fotografií a technických schém.